PUSHIME TE PAHARRUESHME

Deti / Plazhet / Eskursionet / Shijet e Guzhines

ZBULO MREKULLITE
E TOKES TONE

Panorame dhe natyre e mrekullueshme per tu eksploruar. Itenerare terheqes dhe te mistershem te mbushur me bukuri te pakrahasueshme. Deti i endrave, ideal per ata qe dashurojne eskursionet, dhuron pamje nenujore te mrekullueshme te pasura me flore dhe fauna.
Plazhe te konsideruara nga me te bukurat ne bote. Gjendemi ne jug te Vlores perballe gadishullit magjepses te Karaburunit, 3 ore larg nga Greqia dhe ishulli i Korfuzit, me male 1200 metra te larte qe bien pikiate ne det. Restorante delicioze ku mund te provosh specialitetet e guzhines mesdhetare me peshk te fresket.

NE ZBULIM TE VENDEVE MAGJEPSESE

ESKURSIONE NE STERE OSE BARKE

Mundesi per te zbuluar nga deti varietet e pasura te ambienteve dhe peisazheve, ose eskursione me te shkurtra brenda guvave apo te ndaleni ne hijen e tendave prej kashte te pershtatshme per te gjitha kerkesat dhe moshat.

ME BARKE

 • Eskursione qe zgjasin gjithe diten deri ne 8 ore (me porosi)
 • Eskursione per Festa dhe Dasma (me porosi)
 • Transport personal (Saranda, Porto Palermo, Ksamil, Jale, Vlore, Fier, Durres)
 • Eskursione ne Gjirin e Bristanit, Dafines, Grames, Shen Vasilit, Shen Janit. Plazhe te mrekullueshme natyrale me zhavorr te bardhe, te cilat mund te arrihen vetem nga deti. Nje parajse e vertete.
 • Eskursion ne shpellen e pirateve. Vend natyral unik qe ne brendesi arrin nje rreze prej 50 metrash.

NE STERE

 • Eskursion ne Dhermi. Qender turistike mbi det me plazhe me zhavorr te bardhe dhe male 2000 metra ne shpine.
 • Eskursion ne Apolloni. Nje koder me rrenojat spektakolare te ndertimeve Greko-Romake.
 • Eskursion ne Butrint. Nje fortese e mahnitshme Greko-Romake me ndertesa spektakolare.
 • Kalim me guide ne malet e kepit dhe me destinacion final gjirin e Grames
 • Syri i Kaltër. endburimi i nje lumi qe del ne mes te pyllit, unik.
Eksplorimi i pamjeve nenujore te pasura, te arritshme toka apo deti nepermjet xhirove sugjestionuese me varke, do tju lejoje te krijoni nje kendveshtrim te ri te mrekullive tona dhe ti rizbuloni gjithnje te reja ne gjendjen e tyre te paprekur. Gjate shetitjeve dhe eskursioneve tona do ndalemi disa here per tu lare ne det ne gjire dhe tenda prej kashte, te arritshme vetem nga deti. Mjetet tona jane gomone turistike te cilat ju japin mundesi te beni banjo dielli si ne pjesen e perparme tyre ashty dhe mbrapa.
ESKURSIONE ME VARKE DHE NE STERE – NISJA NE MENGJES DHE KTHIMI NE DARKE

Plazhe brenda gjirit te Vlores

(min. 4 persona)

Per ne plazhet jashte gjirit te Vlores deri ne gjirin e Dafines

(min. 6 persona)

Per ne gjirin e Grame

(min. 6 persona)

Per gjithe bregun e jugut deri ne Sarande

duhet folur paraprakisht

Barka me qera

(karburanti paguhet vecmas)

ESKURSIONE BUTRINT-SYRIKALTER-GJIROKASTER-BERAT-APOLLONI

Guide me mikrobuz 9 vende

(min. 6 persona – karburanti ndahet)

Makine me qera

(karburanti paguhet vecmas)

Cmimet jashte sezonit kane ulje 10%, (01-06 deri 10-07) dhe (10-09 deri 30-10)

Pozicioni eskluziv e ben nje vend unik ne llojin e saj: ne mes te vegjetacionit lokal te harlisur, per me teper e perbere nga ullinj shekullore me madheshtine e tyre, pisha, njolla gjelberimi tipik mesdhetar dhe ujrat realisht trasparente aty ku deti Adriatik takon detin Jon.
VIZITO GALERINE TONE FOTOGRAFIKE
POZICION I SHKELQyER PERBALLE ME DETIN

APARTAMENTE

Ju veme ne dispozicion apartamente komode per familje me 2 deri ne 6 shtreter me pozion fantasic me pamje nga deti dhe 4 hapa larg restoranteve te famshem me specialitet peshkun.

PERFSHIHEN:

 • guzhina (e kompletuar)
 • dhoma e gjumit (perfshire carcafet)
 • banjo private (perfshire peshqiret)
 • kondicioneri
 • tv dhe wi-fi (falas)
 • tarrace per banjo dielli
 • parkim

ME POROSI:

 • sherbim restoranti
 • garazh
 • makine me qera
 • pastrim i perditshem i apartamentit
 • pastrimi final i apartamentit
FOTO NGA APARTAMENTET – PERFSHIHEN ENERGJIA ELEKTRIKE / UJI / GAZI

Apartament me dy dhoma gjumi 4+2 persona

...

Apartament me dy dhoma gjumi 4+1 persona

...

Apartament me dy dhoma gjumi 4 persona

...

Apartament dhome gjumi 2+2 persona

...

Apartament dhome gjumi 2+1 persona

...

Apartament dhome gjumi 2 persona

...

Pastrimi perfundimtar

...

Pastrim ditor

...

Menaxhimi praktik

...

Cmimet jashte sezonit kane ulje 10%, (01-06 deri 10-07) dhe (10-09 deri 30-10)

Specifiko datat, numrin e personave, sherbimet e pastrimit, bileten e avionit/tragetit me nisje nga (..)
deti dhe jo vetem ne tavoline

SHIJET E GUZHINES

Pjese e rendesishme e pushimeve eshte zbulimi i shijeve, aromave dhe gatimeve tipike lokale. Dreka gjate eskursioneve ne det, ne restorante simpatike mes gjelberimit te gadishullit te Karaburunit me mishra te shijshem apo peshk te sapo dale nga deti.
AKTIVITETE UJORE

VARKA ME QERA
MOTORRA UJI DHE VARKE BANANE

Argetohuni me varken Banane! Kaleroni dallget me bananen se bashku me miqte tuaj. Vini re qe slita e ujit te cilen e quajme banane nuk eshte gje tjeter vecse nje gomone e posacme per tu terhequr. Per te dashuruarit e shpejtesine, motorre uji te shpejte dhe te fuqishem te gatshem per nje shkarkim adrenaline.

Gommone Lomac 11 metra - 24 vende, 2 motorra Honda 250 hp

Gommone Amarone 10.5 metra - 16 vende, 2 motorra Yamaha 300 hp

Gommone Selva 5.5 metra - 11 vende, 1 motorr Honda 100 hp

Barca Aquamar 8.5 metra - 10 vende, 1 motorr Honda 225 hp

AMARONE

AQUAMAR

LOMAC

SELVA

KURSE PER ZHYTJE ME BOMBOLA DERI NE 40 METRA

AVENTURA NE ZHYTJET ME BOMBOLA

Gjate dhjetra kilometrave te bregut egziston nje faune shume e pasur nenujore, pa permendur nje prezence te larte koralesh dhe krijesave te tjera marine. Mund te vizitohet edhe nje anije e mbytur prej shume kohesh.

KU GJENDEMI

Na gjeni ne Radhime, na kontatoni dhe do tju japim informacione per variantet me te mira te udhetimit.

SI TE VINI

Aeroporti i Tiranes, nisja nga:
Ancona
Bari
Bologna
Cuneo
Firenze
Genova
Milano Bergamo
Milano Malpensa
Perugia
Pisa
Rimini
Roma
Torino
Venezia
Verona

Me Traget:
Bari > Durres
Brindisi > Vlore
Ancona > Durres
Trieste > Durazzo

VACANZE ALBANIA

CNC Technology SHPK
Lagjija “plazhi” Rruga Nacionale Vlore – Orikum, km 12
ORIKUM-VLORE (AL)
P.IVA L36722204R